Obchod /  ECTOVIT

Ectovit 0,1 kg

Ectovit je prípravok založený na využití skvelých vlastností osobitného druhu mykorhíznych húb špeciálne určených pre ihličnaté a niektoré listnaté stromy. Jedná sa o tekutý prípravok, ktorý má jednoduché použitie a Vaše stromy z neho budú môcť čerpať to najlepšie pre ich krásny rast a odolnosť. Mykorhízne huby obsiahnuté v ECTOVITu sa napoja na korene Vašich stromov a budú čerpať živiny z pôdy.


Skladom 5,10     U Vás do 2 dní
    Viac info
Cenník
dopravy


Viac informácii

Účinky ECTOVITu:

  • zlepšenie výživy a zdravotného stavu stromov
  • zníženie odumierania stromčekov po presadení
  • výrazne znížená potreba zálievky a hnojenia
  • zvýšenie odolnosti stromov voči stresu (sucho, presádzanie a pod.)
  • dochádza k zlepšeniu výživy najmä fosforom a stromy vykazujú zlepšenie rastu

Vhodný pre:

ECTOVIT ® je určený pre väčšinu ihličnatých a niektorých listnatých drevín napr.: borovica, breza, buk, céder, dub, hrab, habrovec habrolistý, jedľa, jedľovec, gaštan, lipa, lieska, smrekovec, smrek, jelša , topoľ , vrba , eukalyptus , žeriav ) Rastliny podporujúce 2 typy symbiózy. Je vhodné tieto rastliny ošetriť súčasne prípravkom ECTOVIT ® a SYMBIVIT ®)

Nie je vhodný:

Pre vresovcovité rastliny, napríklad pre rododendrony, azalky a čučoriedky treba použiť prípravok RHODOVIT ® . Pre okrasné ihličnany, napríklad tuje, tis, borievka, Cupressus, Araucaria, Gingko, Sequoia, väčšinu ovocných a okrasných stromov a kríkov použite SYMBIVIT

Ectovit si môžete zakúpiť v nasledovných baleniach:

100 g, 300 g

Dávkovanie:

100 g balenie vystačí približne na 35 malých stromčekov alebo 3- 4 stromy. Počet ošetrených stromov závisí na hustote a veľkosti koreňového systému.

Aplikácia:

Upozornenie:

Vyvarujte sa nadmernému používaniu chemických hnojív. Zdôrazňujeme nadmerné, pretože ak sa nebudete chcieť vzdať ich použitie, tak nemusíte. Nesmie však dôjsť k predávkovaniu rastliny. Druhé nebezpečenstvo sa skrýva v aplikácii systemických fungicídov v priebehu prvých troch týždňov po aplikácii prípravku.

Zloženie:

4 druhy mykorhíznych húb na tekutom nosiči, 2 druhy mykorhizních húb na rašelinovom nosiči s obsahom prírodných zložiek podporujúcich mykorhízu (humáty, mleté horniny, výťažky z morských organizmov), biologicky odbúrateľné granule absorpčného gélu.Obľúbené produkty zákazníkov