Plantasorb 0,75 kg

PLANTASORB® je prípravok pre udržiavanie vody v pôde a jej uvoľnenie pre potreby rastlín. Pomáha rastlinám prežívať obdobie sucha. Naopak v prípade nadbytku vody v pôde je prípravok PLANTASORB® schopný túto vodu zadržať a následne ju poskytnúť rastline, keď okolitá pôda vyschne. To je dané vysokou zadržiavacie schopnosťou zložiek obsiahnutých v prípravku PLANTASORB®. Obsahuje špeciálny gél, ktorý je hlavnou zložkou a pomocníkom pri dodávaní vody rastlinám aj za sťažených podmienok. Pozitívny efekt je založený predovšetkým na schopnosti prijímať mnohonásobne väčšie množstvo vody, ako je objem gélu a postupne potom túto vodu uvoľňovať späť do pôdy. V pôde je zachovaná schopnosť gélu absorbovať a znovu uvoľňovať vodu po celú dobu životnosti gélu (až 5 rokov).


Skladom 5,19     U Vás do 2 dní
    Viac info
Cenník
dopravy


Viac informácii

Účinky PLANTASORBu:

  • Zlepšenie rastu a vitality rastlín
  • Vysoká odolnosť proti stresu z nedostatku vody
  • Úspora vody pri polievaní
  • Zvyšuje prežitie sadby a následný rast
  • Pomáha udržiavať živiny v pôde
  • Zlepšuje prevzdušnenie pôdy a substrátov
  • Vhodný pre všetky rastliny

Použitie:

Najväčší účinok má PLANTASORB ® v kombinácii s mykorhíznymi prípravkami SYMBIVIT ®, ECTOVIT ® alebo RHODOVIT ®. Mykorhízne huby z neho účinne získavajú uložené živiny a poskytujú ich rastline.

Plantasorb si môžete zakúpiť v nasledovných baleniach:

750 g, 3 kg, 10 kg a 20 kg

Dávkovanie:

Najväčší účinok má PLANTASORB® v kombinácii s mykorhíznymi prípravkami SYMBIVIT®, ECTOVIT® alebo RHODOVIT ®. Mykorhízne huby z neho účinne získavajú uložené živiny a poskytujú ich rastline. Nasypte do výsadbovej jamky tak, aby vrstva prípravku pokryla dno, premiešajte s výsadbovím substrátom a vysaďte rastlinu. Pri plošnej aplikácii zapravte PLANTASORB® približne 10 cm pod povrch v dávke 500 g / m2. Tiež je možné zmiešať so substrátom v dávke 100 g na 10 litrov substrátu.

Doplňujúce informácie:

Prípravok obsahuje prírodné zložky a nie je toxický ani inak škodlivý pre životné prostredie. Neobsahuje geneticky modifikované organizmy.

Zloženie:

Rašelina, sapropel (geologický sediment), piliny, bentonit, zeolit, biologicky odbúrateľné granule absorpčného gélu.Obľúbené produkty zákazníkov