Doprava zadarmo od 120 €
Obchod /  SYMBIVIT  /  Symbivit Zelenina

Symbivit Zelenina 3 kg

43,92 s DPH
36,30 bez DPH
Na sklade, doprava už od 1.95 €

Už zajtra môžem byť u Vás.
viac info

Účinok SYMBIVITu ZELENINA:

 • zvýšený obsah látok s antioxidačným účinkom
 • zlepšenie výživy, rastu a zdravotného stavu zeleniny
 • vyššia výnosnosť a odolnosť
 • lepšie chuťové vlastnosti
 • úplne prírodné pestovanie zeleniny
 • výrazne znížená potreba zálievky a hnojenia
 • vhodný pre ekologické pestovanie

Vyskúšajte úplne jedinečný spôsob ošetrenia vašej zeleniny pomocou prípravku SYMBIVIT ZELENINA® (v minulosti symbivit rajčiny papriky). Vytvorená mykorhiza umožňuje lepší a dlhodobý príjem vody a živín (najmä fosforu a draslíka) a ich efektívnejšie dodanie rastlinám predovšetkým v období dozrievania plodov.

Vhodný pre:

 • kvitnúce rastliny a väčšinu izbových rastlín (ruže, cyklámen, balkónové a kvetinové kvety ako pelargónie, petúnie, muškáty, verbeny, apod
 • popínavé rastliny, okrasné trávy
 • väčšinu okrasných ihličnanov (túje, tis, borievka, cyprus, apod.)
 • niektoré okrasné stromy a kríky (javor, jaseň, žeriav, apod.)
 • zeleninu (paradajky, uhorky, cibuľa, pór, cesnak, apod.)
 • ovocie (jahody, maliníky, ríbezle, jablone, apod)
 • ošetrenie trávnikov pri ich zakladaní a údržbe

Nevhodný pre:

Pre ihličnany, napr. borovicu, smrek, jedlu ai. a niektoré listnaté dreviny (buk, dub, breza a i.) použite prípravok ECTOVIT®. Pre vresovcovité rastliny (vresy, azalky, čučoriedky, rododendróny a iné) použite prípravok RHODOVIT®.

Aplikácia a dávkovanie

Pri použití na záhonoch nasypte prípravok na dno výsadbovej jamky tak, aby sa vytvorila súvislá vrstva (1 cm) a vysaďte rastlinu. Pri použití v kvetináčoch je dávka 1 polievková lyžica na každý 1 liter objemu kvetináča. Prípravkom nie je možné rastlinu predávkovať. Prípravok je možné aplikovať plošne vo vrstve cca 3 cm pod semená pred samotným výsevom (150g/m²). Najprv aplikujte prípravok, potom prekryte plochu vrstvou zeminy a vysejte semená.

Dávkovanie suchá aplikácia

Objem koreňového balu Dávka na rastlinu Balenie 750 g vystačí na
do 1 l (muškát) 15 g (1 pol. lyžica) 50 rastlín
3 l (ruža) 45 g (3 pol. lyžice) 16 rastlín
5 l (mladá tuja) 75 g (5 pol. lyžíc) 10 rastlín
10 l (magnólia) 120 g (8 pol. lyžíc) 6 rastlín

Zloženie:

Expandovaný íl, zeolit, reprodukčné častice 5 druhov mykorhíznych húb vo forme spór a častí kolonizovaných koreňov rastlín, prírodné zložky podporujúce vývoj mykorhíznej symbiózy (prírodné humáty, výťažky z morských rias, mleté ​​horniny, keratín) a práškový, biologicky rozložitelný polyakrylamidový gel. Obsah rizikových látok spĺňa zákonom stanovené normy v SR.

Doplňujúce informácie a upozornenia:

Pre správne fungovanie prípravku je nevyhnutné, aby došlo k jeho priamemu kontaktu s koreňmi rastlín. Vyvarujte sa použitiu systemických fungicídov v priebehu prvých troch týždňov po aplikácii prípravku. Účinky prípravku SYMBIVIT môžu byť znížené nadmerným používaním chemických hnojív (nesmie dôjsť k predávkovaniu rastliny). Prípravok je možné pre optimálny výsledok kombinovať s prírodným hnojivom CONAVIT. Prípravok skladujte na chladnom a suchom mieste. Prípravok je použiteľný 2 roky od dátumu výroby pri správnom uskladnení. Namáčacia zmes musí byť použitá v deň prípravy. Prípravok obsahuje prirodzene sa vyskytujúce huby a nie je toxický ani inak škodlivý pre životné prostredie. Neobsahuje geneticky upravené organizmy a nezanecháva toxické zvyšky v pôde.Obľúbené produkty zákazníkov