Obchod /  TURFCOMP

Turfcomp 10 kg

Prípravok umožňuje dlhodobú ochranu trávnikov a pôdy pri zachovaní nízkych nákladov. Ide o unikátnu kombináciu troch podporných zložiek.

  1. Prvá zložkou je prírodný prípravok na báze mykorhíznych húb, ktoré podporujú korene tráv, zabezpečujú lepšiu výživu trávnika a zvyšujú odolnosť proti mnohým stresovým faktorom, ako je napr. sucho alebo veľké namáhanie trávnika.

  2. Druhú zložku tvorí pomaly rozpustné hnojivo zložené zo 100% prírodných látok pomaly uvoľňujúcich potrebné živiny do pôdy.

  3. Treťou zložkou je absorpčná gél, ktorého častice sú schopné opakovane vstrebávať a uvoľňovať pôdnu vlhkosť a regulovať tak dostupnosť vody podľa požiadaviek trávniku.


Na externom sklade 47,99     U Vás do 7 dní
    Viac info
Cenník
dopravy


Viac informácii

Účinky TURFCOMPu:

Poskytuje komplexné ošetrenie trávnika, znižuje sa tak počet nutných ošetrení v priebehu roka, čo predstavuje úspory pre údržbu trávneho porastu.

  • Zlepšuje zakorenenie a rast
  • Zlepšuje odnožovania tráv a udržiava trávnik hustý a kompaktný.
  • Vplyv ošetrenia pretrváva po celý život trávnika
  • Vďaka pozvoľnému uvoľňovaniu živín obsiahnutých v prípravku TURFCOMP ® sa znižuje potreba hnojenia.
  • Použitie prípravku TURFCOMP ® predlžuje obdobie medzi potrebnými zálievkami a znižuje náklady na závlahu.
  • TURFCOMP ® zvyšuje prevzdušnenie pôdy a významne zlepšuje odolnosť trávnikov voči ošlapu.

Turfcomp si môže zakúpiť v nasledovných baleniach:

750 g, 3 kg, 10 kg a 20 kg

Dávkovanie:

Dávkovanie závisí na záťaži trávnatého porastu, od 100 g/m2 (menej používaný trávnik- 10 kg balenie vydrží na 100 m2 ), až po 300 g/m2 (zaťažované časti, napr. športové ihriská- 3 kg balenie vydrží na 33 m2 )

Aplikácia:

Upozornenie:

Vyvarujte sa nadmernému používaniu chemických hnojív. Zdôrazňujeme nadmerné, pretože ak sa nebudete chcieť vzdať ich použitie, tak nemusíte. Nesmie však dôjsť k predávkovaniu rastliny. Druhé nebezpečenstvo sa skrýva v aplikácii systemických fungicídov v priebehu prvých troch týždňov po aplikácii prípravku.

Zloženie:

Prírodné ílové nosiče, 6 druhov mykorhíznych húb, prírodné zložky podporujúce mykorhízu (humáty, mleté horniny, výťažky z morských organizmov), biologicky odbúrateľné granule absorpčného gélu (1% hmotnosti), sapropel (geologický sediment).Obľúbené produkty zákazníkov